• Home
  • Czech Language
  • Již mám vložky
  • Návod na použití a záruka
  • Home
  • Již mám vložky
  • Návod na použití a záruka

Péče & údržba vložek Step Forward

Vaše vložky vyžadují pouze tři věci:

  • Chraňte je před nebezpečím.
  • Pravidelně je ohýbejte (zpětný ohyb).
  • Používejte je pravidelně.

Chraňte je před nebezpečím

Vaše vložky budou trpět působením vysokých teplot (nad 50°C) jako je horká voda, mikrovlnná trouba, na slunci za sklem, na sporáku nebo u ohně. Ano, někteří lidé jsou schopni vystavit vložky těmto vlivům, a "ne", opravdu neposkytujeme záruku proti nadměrnému teplu.

Stejně tak se na vložky nevztahuje záruka ani tehdy, pokud Vám je rozkouše pes.

Vaše vložky se opotřebovávají oděrem. Pokud se budou třít o písek nebo kamínky ve Vašich botách, o ostré švy, prošívání nebo o surovou podrážku Vašich bot, pak bude docházet k jejich odírání. Pokud odstraníte z boty originální vložku (viz oddíl Obuv), pak ji vždy nahraďte levnou vložkou (ze supermarketu nebo od ševců). Nikdy nenoste vložky Step Forward, aniž byste pod nimi měli ještě jednu vložku, jelikož by rychle docházelo k jejich odírání a na to se NEVZTAHUJE záruka.

Pravidelně je ohýbejte (zpětný ohyb)

Někteří lidé u některých velikostí po několika měsících používání vložek zjistí, že jsou jejich vložky poměrně rovné, zploštělé. Aby vložky fungovaly co nejúčinněji, musí být jejich zaoblení správně aktivováno, pokud na nich zrovna nestojíte. Pro obnovení tohoto oblouku ohněte vložky přední částí směrem k patě. Položte palec Vaší pravé ruky do dutiny u paty a prsty pravé ruky přes přehyb vepředu. Ukazováček levé ruku položte pod střed vložky. Poté zatlačte ruce proti sobě, přičemž Vaše levá ruku tlačí do středu vložky a do dlaně pravé ruky. Palec a prsty pravé ruky mohou být sevřeny u sebe a tedy podporovat vznik oblouku. Toto ohnutí proveďte dvakrát až třikrát u každé vložky. Někdo provádí ohýbání denně, jiní týdně či jednou za měsíc. Důležité je, aby oblouk byl stále vysoký a zaoblený při každém kroku.

Jedinou výjimkou, u kterých není ohýbání potřeba, jsou "nové" vložky W11 (od roku 2009). Ty byly navrženy s velmi pevných obloukem, a proto u nich není ohýbání potřeba.

Používejte vložky pravidelně

Pokud používáte vložky, nebudou vystaveny ani přílišnému horku, ani je nerozkouše Váš pes. A navíc se budete cítit tak pohodlně, že je nebudete chtít vyzout. Pokud je nebudete nosit pravidelně, ale jen čas od času, pak nikdy nedocílíte správného efektu. Pokud budou ležet ve skříni, tak Vám rozhodně nepomůžou.

Záruka výrobce

Vložky Step Forward mají záruku na vadu materiálu a vady vzniklé při výrobě. Pokud se zlobí, prasknou nebo rozpůlí při běžném nošení během 10 let od jejich zakoupení, pak kontaktujte naši kancelář a domluvte si bezplatnou výměnu. Pokud se zploští, kontaktujte nás a my Vám poradíme, jak obnovit oblouk. Záruka se nevztahuje na poškození v důsledku vysokých teplot (nad 50°C) nebo abrazi (opotřebení). Při reklamaci budete vyzváni k předložení originální faktury. Berte prosím v úahu, že reklamace nemusí být uznána, pokud bude poškození abnormální (rozříznutí, rozkousání psem, poškození z mikrovlnky atd.)! Zatímco mnoho lidí si užívá nošení jedněch a těch samých vložek mnoho let (někdy i přes 25 let), mohou u některých lidí mít vložky podstatně kratší životnost. Zkrácení životnosti vložek se nejvíce projevuje při používání v holinách, u zemědělců a dalších lidí, kteří mají v botách nečistoty a písek. Pokud náhodou ztratíte nebo poškodíte jen jednu vložku z páru, můžeme Vám ji nahradit za poloviční cenu nového páru. Opět po Vás budeme vyžadovat originální fakturu a budeme potřebovat znát Vaši správnou velikost.

Pokud chcete o vaše vložky správně pečovat a zajistit jim maximální životnost, pak si důkladně pročtěte detailně spracovaný návod, který je součástí Vašeho balení vložek. Věnujte zvláštní pozornost kapitole navrácení tvaru do správného zaoblení díky "paměti" vložek.

Vaše záruka na tento výrobek je také podrobně uvedena v tomto dokumentu.

Kopii můžete stáhnout zde.

Print Email