• Home
  • Czech Language
  • Kde koupím vložky
  • Jaký mám rozměr?
  • Home
  • Kde koupím vložky
  • Jaký mám rozměr?

Rozhodli jste se pro koupi vložek do bot? Skvělé rozhodnutí. Prvně potřebujeme znát velikost Vašeho chodidla (viz níže). Pak se rozhodněte, kde je chcete koupit (viz další strana).

Jakou mám velikost?

Vložky do bot Step Forward jsou vyráběny v širokém spektru délek a šířek. Vybíráme Vám takové vložky, které nejlépe odpovídají šířce a délce kostní struktury Vašich chodidel. Nelze určit velikost Vaší klenby na základě velikosti Vašich bot. Velikost klenby a velikost obuvi se mohou lišit až o tři velikosti na obě strany.

Preferovaná metoda pro zjištění velikosti je otisk chodidla a také přiložení vložky na Vaše chodidlo a cit pro správné rozložení Vašich kostí. Všichni zaměstnanci a distributoři Step Forward mají s tímto procesem bohaté zkušenosti. Mnoho klinických poradců (lékaři a terapeuti) je také proškoleno na zjištění správné velikosti. Proto nejlepší způsob, jak zjistit Vaši velikost, je nechat si ji změřit odbornými praccovníky při výstavách nebo domluvených schůzkách.

Vložky Step Forward můžete získat od čtyř hlavních zdrojů:

  • Od klinických konzultantů (lékaři, chiropraktici, terapeuti nebo další zdravotníci).
  • Od konzultantů Step Forward Orthotics při návštěvách populárních prezentací nebo výstav.
  • Při návštěvě reprezentanta Step Forward Orthotics u Vás doma (jen některé lokality) nebo v našich kancelářích.
  • Objednáním telefonicky & e-mailem. Můžeme Vám zaslat domů sadu pro zjištění velikosti, kterou nám pak zašlete zpátky. My Vám pak odešleme vložky. Zavolejte nám pro více informací.

Jak probíhá uzpůsobení velikosti

Je sice pravda, že pro každou velikost nohy existuje jen jeden správný tvar, ale zároveň je pravdou také to, že každé chodidlo je i při stejné délce různě široké. Naším úkolem je uzpůsobit vložku Step Forward tak, aby přesně odpovídala kombinaci šířky a délky chodidla a struktuře kostí.

Pro uzpůsobení vložky Vašemu chodidlu budeme potřebovat otisk Vašeho chodidla. Otisk chodidla je prováděn pomocí systému Harris, kdy na papíře zůstane inkoustový otisko chodidla; tmavší místa představují větší tlak, světlejší pak menší tlak na danou část chodidla. Potřebujeme tento otisk, abychom mohli určit správnou délku a šířku chodidla, zároveň je ale také zajímavé poukázat na souvislost mezi specifiky otisku a bolestmi, kterými trpíte a které jsou způsobeny právě od chodidel. Toto samozřejmě neovlivní výběr správné vložky, ale pomůže Vám to pochopit, jak Vám budou naše vložky pomáhat a co máte očekávat. Ať už se rozhodnete pro koupi vložek či nikoliv, Váš otisk chodidla Vám zůstane pro Vaši informaci.  

Většina mužů potřebuje široké vložky, a to i v případě, že mají úzká chodidla. Naopak většina žen potřebuje úzké vložky, i když mají chodidla široká. Neplatí to ovšem na 100%, a proto při určení správné velikosti vložek uplatňujeme nejen rozsáhlá školení, ale i bohaté zkušenosti, abychom Vám vybrali ty nejlepší vložky pro Vás.

Zatímco velikost obuvi souvisí s délkou chodidla, je to nejméně vhodný způsob pro určení velikosti klenby. Někteří lidé mají "silná" chodidla, což vyžaduje větší velikost obuvi, než předurčuje jejich struktura kostí. Někteří lidé zase mají dlouhé prsty, a tak musí mít větší boty. V průměru platí, že vložky jsou o jednu velikost větší než je australská velikost bot, ale to se může lišit až o tři velikosti na obě strany! Vložky proto vybíráme na základě délky kostní struktury od patní kosti k přednártnímu oblouku (od paty k bříškům nohy).

Před tím, než se rozhodnete pro koupi, se zkusíte ve vybraných vložkách projít a prozkoumáte, jak na Vás působí. Vaše chodidla se budou měnit (to je cíl našich vložek) a budou se cítit velmi pohodlně ve vybraných vložkách.

Malé procento zákazníků (asi 4%) je z nějakého důvodu s vložkami nespokojeno. Pokud nám zavoláte, můžeme tento problém společně vyřešit. Pokud je problémem velikost, je možné ji zdarma změnit během tří měsíců od uskutečnění nákupu.

Všechny tyto záruky a služby jsou poskytovány zdarma, pokud si vložky zaouíte v kanceláři Step Forward, u stánku Step Forward na výstavách, nebo u řady klinických distributorů. Nicméně kliničtí distributoři (lékaři a terapeuti) nejsou povinni nabízet všechny tyto extra výhody, proto doporučujeme informovat se na tyto služby ještě před koupí.

Pokud jste z daleko, můžeme Vám zaslat poštou přímo k Vám domů sadu pro otisk chodidla, který nám pak zašlete a my na základě něho určíme srávnou velikost Vašich vložek.

Print Email