• Home
  • Czech Language
  • Podrobnější informace
  • Běžné problémy s chodidly
  • Home
  • Podrobnější informace
  • Běžné problémy s chodidly

Běžné problémy s chodidly

Nabízíme Vám širokou škálu informací o různých příznacích problémů s chodidly, které můžete napravit díky používání vložek Step Forward. Tyto informace jsou obecné povahy a nemusí být uplatnitelné ve všech situacích. Tyto informace mohou obsahovat chyby a opomenutí.

Bolesti paty

Pokud pociťujete silnou bolest pod patou, když ráno vstanete z postele, nebo když vstáváte z křesla, jedná se pravděpodobně o zánět povázky, neboli plantární fasciitis. Jedná se o chronický zánět plantární fascie, tedy vazu vedoucího od paty k přední části chodidla. Zánět je způsoben částečným tažením fascie od paty. Mohou se pak vytvořit ostruhy (vápenné usazeniny). Nejlepší léčbou je odstranění symptomů. Naše vložky rozvíjejí svaly a pomáhají tak odstranit příčinu tohoto stavu.

Vbočený palec

Vbočený palec je rodová dispozice, kdy se palec začne vychylovat do strany přes ostatní prsty. Usazovaný vápník vytvoří na kloubu ošklivou bouli. Pro udržení rovnováhy je důležitý rovný, ohebný palec. Používání našich vložek do bot ve spojení s  jednoduchým cvičením pomohlo mnoha lidem úspěšně narovnat vbočený palec bez chirurgického zákroku.

Kladívkové prsty

Kladívkové prsty jsou deformovány tak, že první část prstu stoupá nahoru a pak se lomí zpátky dolů. Souvisí většinou s propadlým příčným obloukem (příliš velký tlak na chodidla). Naše vložky sníží tlak na chodidla a společně s lehkým cvičením našlo mnoho lidí úlevu a pomalou progresivní korekci.

Neuromy

Známé také jako Mortonovy neurony, metatarzalgie nebo neuropatie. Projevuje se pocitem pálení, necitlivosti nebo bolesti v přední části chodidla, často začíná mezi 3. a 4. prstem. Rozvíje se, pokud je nerv mezi dvěma hlavičkami metatarzu zkrácený a pohmožděný. To je často způsobeno pokleslou příčnou klenbou, těsnou obuví nebo opakovanými nárazy do přední části chodidel. Naše vložky zvýší tuto klenbu, eliminují sevření a mohou zmírnit tyto problémy.

Kotníky & kolena

Kotníky a kolena jsou kladkové klouby. Pokud se chodidlo otočí dolů (nakloní se dovnitř) nebo vzhůru (vytočí se) podle toho, jak jste chodili, budou kolena a kotníky trpět zbytečným opotřebením. Správná podpora mediálního a příčného oblouku může přinést okamžitou úlevu. Většina vložek podporuje mediální oblouk, ale jen málo z nich podporuje i příčný oblouk. Vložky Step Forward podporují všechny tři oblouky.

Spodní část zad

Bolesti v bederní oblasti jsou velmi časté a většinou jsou způsobeny špatným držením těla. Při správném držení těla by jedna svislá přímka protnula kotníky, kolena, kyčle, ramena a uši. Ve chvíli, kdy použijete vložky Step Forward, hned pocítíte zlepšení držení těla.

Ischias

Ischias je většinou pociťován jako bolest na spodní vnější straně nohy. Lidé, kteří mají problémy se spodní částí zad a navíc mají hyperpronaci svalů, jsou náchylnější ke vzniku ischias. 

Panevní postavení: k mnoha problémům může dojít v případě, že je pánev vykloněná nebo vybočená. Příkladem může být zjevný rozdíl mezi délkou nohy, skolióza nebo bolest v dolní části zad, boků a stehen. Mnozí terapeuti zaznamenali dobré výsledky a odstranění těchto problémů při používání vložek Step Forward.

Mozoly a kuří oka

Mozoly (obvykle na bříškách chodidla nebo na patě) jsou způsobeny příliš velkým tlakem na chodidlo. Kuří oka jsou více lokalizované tvrdé hrudky (obvykle kolem prstů) způsobené tlakem a třením. Oba problémy lze zmírnit při používání vložek Step Forward.

Další problémy

V průběhu let (od roku 1974) jsme dostali nejrůznější reference od našich zákazníků a lékařů, které tvoří neuvěřitelně dlouhý seznam problémů, při kterých vložky Step Forwarrd pomohly. Pokud jste zde nenašli Váš problém, neváhejte se nás na něj zeptat.

Zdravotní upozornění

Příznaky mohou mít celou řadu příčin. Pouze kvalifikovaný lékař může diagnostikovat Váš zdravotní stav. Zde se dozvíte, jak Vám mohou být vložky Step Forward nápomocny, ale neberte to jako náhradu lékařské pomoci.

Print Email