• Home
  • Czech Language
  • Podrobnější informace
  • Časté dotazy
  • Home
  • Podrobnější informace
  • Časté dotazy

Časté dotazy

O jaký produkt se jedná?

Vložky (podpora nožní klenby do Vašich bot) jsou navrženy tak, aby správně vyrovnali Vaše tělo a vyvážily hmotnost, a tím pomohly zmírnit problémy s koleny, kyčli a zády. Jsou vyvinuty tak, aby rovnoměrně rozložily hmotnost Vašeho těla na klenbu nohy a zamezily tak bolestem paty nebo vzniku vbočeného palce.

Kolik stojí?

Zakoupit je můžete standardně v naší kanceláři za přibližně 7500Kč (plus poštovné a balné). Chiropraktici a další lékaři si mohou účtovat nižší nebo vyšší cenu a také poplatek za konzultaci. Vložky mají životnost cca. 15 let (10letá záruka proti zlomení, rozpůlení nebo prasknutí).

Je možné je umývat?

Použijte teplou mýdlovou vodu, otřete je do sucha (nebo nechte uschnout na vzduchu) a můžete je zase hned použít!! Nejsou vyrobeny z pěny, která se časem zláme, ani z kůže, která drží vlhkost.

Může se v nich běhat? Pomohou?

Ano, vložky můžete používat i při běhání. vložky Vám pomohou opět správně narovnat kosti, rovnoměrně rozloží tělesnou hmotnost a umožní tělu fungovat ve správném postavení. Mějte však na paměti, že naše vložky nejsou zázračné - nemůžete je dát do bot a hned běžet maraton. Musíte si na ně zvyknout. Poté, co v nich vydržíte celý den, tak teprve pak můžete začít se svými zátěžovými aktivitami.

Jak dlouho trvá, než si na ně zvyknu?

To je otázka; někteří lidé je zvládnou používat po celý den téměř okamžitě, jiní si na ně zvykají i déle než měsíc. V podstatě si můžete zvykat i tři měsíce - není to obvyklé, ale stává se to. Standardní doba jsou tři týdny. Dáme Vám písemný rozpis, jak si na vložky postupně zvykat. Těch pár lidí, kteří mají problém si na vložky zvyknout, jsou většinou ti, kteří se snaží začít je nosit celodenně po příliš krátké době.

Fungují i u diabetiků?

ANO! Zvyšují krevní oběh a pomáhají při redukci vředů. V případě potřeby je můžete kdykoliv vyprat, jelikož jsou vyrobeny z neabsorbčního materiálu.

Jak fungují?

Vložky do bot Step Forward jsou vyrobeny ve tvaru zdravého chodidla. Svalové skupiny se při pohybu přizpůsobí správnému, přirozenému tvaru.
Vybereme pro Vás správnou velikost, aby odpovídala šířce a délce Vaší nohy. The hard form is designed to support body weight to align your knees, hips and back. The flexing action of the orthotics is designed to exercise muscle groups, toning and stretching, increasing circulation (a diabetic benefit), thereby reducing fatigue.

Jsou účinné?

Spolešnost Step Forward se díky nim drží na trhu 37 let. Jsou prodávány i prostřednictvím pracovníků ve zdravotnictví (chiropraktici, terapeuti, ortopedové a sportovní lékaři). Ano, jsou ÚČINNÉ!

Byly provedeny klinické studie na prokázání jejich funkčnosti?

Všechny nové léky se dostanou na trh teprve po rozsáhlých "klinických studiích," kdy je prokazována jejich účinnost a bezpečnost. Často jsme dotazováni, zda i vložky Step Forward prošly těmito klinickými studiemi. Nikdo nechce být pokusný králík! Chceme vědět, že je léčba bezpečná a účinná. Zdravotnické pomůcky a zejména pak léčiva nemusí fungovat a mohou mít nežádoucí účinky. Klinické studie mají významnou roli v jejich ověření ještě před samotným používáním veřejností. Avšak i studie samotné mají určitá omezení. Otázky historie, specifikace a nákladů činí klinické studie vložek Step Forward nejen zbytečné, ale i irelevantní.

Vložky Step Forward byly vyvíjeny po dobu 20 let se začátkem v roce 1940. Jsou používány veřejností v mnoha zemích již po desetiletí. Již čtyřicet let se těší velké úspěšnosti.

Zatímco většina pomůcekk je specifikována pouze na jeden problém, vložky Step Forward hrají roli v celé řadě problémů. Mnoho lidí si pochvaluje ještě lepší účinek, než je uváděno. Jak by tedy jejich používání mělo být posuzováno v přísných klinických studiích?

Mnoho léků a pomůcek vyjde dráž, protože je musíte kupovat pravidelně nebo je pravidelně měnit. Vložky do bot Step Forward Vás vyjdou první rok používání zhruba na 20 korun denně a pak už je máte po zbytek jejich životnosti zdarma (obvykle 10 až 15 let). Pokud bychom měli klinickými studiemi prokazovat, že vložky Step Forward pomohou například s vbočeným palcem, pak tato studie bude stát minimálně 600 tisíc korun. Další studii bychom museli zaplatit na prokázání účinnosti při bolestech zad, další při bolestech kolen, další pak při bolestech pat a tak dále.

Děláte odlitky chodidla?

Naše vložky NEJSOU vyráběny na přání zákazníka. To je to poslední, co bychom chtěli dělat! Pokud bychom měli začít s kopií Vašeho špatně postaveného chodidla, bylo by to k ničemu. Chceme postavení Vašeho chodidla změnit. Bez ohledu na aktuální tvar Vašeho chodidla (ten je špatný tak jako tak), Vám poskytneme jakousi šablonu pro vytvarování chodidla do správné podoby. Tyto přirozeně vytvarované vložky pracují vyváženě se svalovými skupinami chodidel a přizpůsobují je správnému tvaru. Na druhou stranu rozhodně NEŘÍKÁME, že "jedna velikost padne všem". Naopak, máme desítky různých velikostí, kterou vybereme podle Vaší velikosti chodidla a jeho kostní struktury.

Proč je neprodávají podiatři?

Naše vložky jsou používány a doporučovány řadou odborníků ve zdravotnictví, kteří si uvědomují nedostatky vložek vyráběných na míru zákazníkovi. Rozhodně uvítáme zájem ze řad podiatrů.

Každé chodidlo je jiné. Jak tedy může existovat správný tvar?

Chodidla jsou různých tvarů a velikostí ne proto, že by to tak mělo být, ale jako výsledek selhávání ve svalech! Kosti mají v podstatě vždy stejný tvar, ale chodidla jsou tvarována různě, jelikož svaly, vazy a šlachy vytáhly kosti do těchto tvarů, nebo je naopak nechaly propadnout do těchto tvarů. Tvar vložek Step Forward byl zdokonalován výzkumy, analýzami a pokusy po dobu 20 let v období let 1940 až 1960. Úspěšné používání vložek je prokázáno bohatými zkušenostmi.

Print Email